De collegagroep vrijwilligers is dé plek om onder vrijwilligerscoaches kennis en expertise op te bouwen en te leren van elkaar. We buigen we ons over verschillende vragenstukken. Met de opgebouwde expertise of de vragen die overblijven, gaan we verder aan de slag. Zo nodigen we soms een externe vormingsgever uit, of doen we aan intervisie of uitwisseling.
Op die manier kan je met collega's uit het jeugdwerk bepaalde (moeilijke) situaties met vrijwilligers bespreken en hier oplossingen voor vinden. Het belangrijkste uitgangspunt: de collega’s maken de collegagroep.
Vanuit De Ambrassade ondersteunen we jullie zo goed we kunnen door agendapunten te programmeren, vormingsgevers te zoeken, methodisch voor te bereiden, enz. Maar jullie geven zelf aan waar we rond werken.
Programma
- 12u: aankomst
- 12u30: onthaal en vegetarische lunch
- 13u30: Rondleiding/voorstelling van Kazematten en haar JW organisaties
- 14u: Kennismaking met lego!
- 14u30: Van scan naar actieplan
- We maken een scan van onze organisaties vanuit de bril van vrijwilligers via een evaluatie-tool.
- We verdiepen ons in enkele thema's binnen het werken met vrijwilligers (communicatie, werving, waardering, fun/plezier, participatie...). We wisselen tools, ervaring en tips uit met elkaar.
- We stellen een mini-actieplan op op basis van de scan en de geleerde tools/tips.
- 16u Evaluatie met lego!
- 16u30: einde
Doelstellingen
- De deelnemers delen expertise, informatie en ervaringen en daardoor versterken ze elkaar.
- De deelnemers verdiepen zich in een actueel relevante topics en ontwikkelen er expertise over.
- De deelnemende vrijwilligerscoaches ontmoeten elkaar op regelmatige basis. Ze wisselen uit over elkaars leerdoelstellingen en plaatsen deze in een breder perspectief.
- De leerervaring van de deelnemers wordt versterkt door systematisch een vorm van opvolging te voorzien.
Doelgroep
Vrijwilligerscoaches van organisaties die erkend en/of gesubsidieerd zijn binnen het decreet Vlaams jeugd- en kinderrechtenbeleid.