Al 100 eerste- en tweedelijnswerkers en beleidsmakers schreven zich in voor de Inspiratiedag: Maak je impact zichtbaar. Maar geen zorgen, je bent nog niet te laat, de inschrijvingen zijn nog niet volzet. Vraag je je nu af? "Goh ja, maar waarom is het interessant voor mij?" Lees dan zeker verder want we geven mee waarom jij er moet bij zijn!
Je bent actief in het jeugdwerk, dus natuurlijk weet je dat jeugdwerk impact maakt...
Maar die impact in kaart brengen, laat staan zichtbaar maken voor de buitenwereld is niet altijd makkelijk.
Daarom organiseren we in samenwerking met UCLL, De Aanstokerij en Stad Antwerpen de inspiratiedag Maak je impact zichtbaar!
Wat kan je verwachten:
- Tools om je eigen impact of dat van je organisatie beter in kaart te brengen
- Inspiratie om jullie impact zichtbaar te maken in functie van meer interne/externe waardering
- Inzichten in hoe je als jeugdwerker impactgericht aan de slag kunt gaan
- Goede praktijken van jeugdwerkorganisaties en lokale besturen om je impact zichtbaar te maken
Klinkt dat interessant? Dan nodigen we je graag uit op 8 mei in SPRK in Antwerpen. Hadden we trouwens al vermeld dat dit event helemaal gratis is? Geen reden om nog te twijfelen dus, schrijf je snel in via onderstaande knop.
Ben je toch benieuwd naar meer informatie over het programma? Lees dan gerust verder.
Programma
- 9u30: onthaal met warme en koude dranken
- 10u-12u: Plenaire sessie met:
- Waarom is impact zichtbaar maken belangrijk als jeugdwerk?
- Wat zijn concrete tools en manieren om dit te kunnen doen?
- Good practices uit lokaal, bovenlokaal en Vlaams jeugdwerk.
- Interactieve reflectie-oefening over ‘jouw jeugdwerkeffect’.
- 12u-13u: vegetarische broodjeslunch
- 13u-15u: inhoudelijke sessies in de namiddag
- Workshop: Welke registratiesystemen bestaan er om impact in kaart te brengen?
- Lezing: Van actie naar impact: Je organisatie in beweging zetten om 'je impact in kaart te brengen en zichtbaar maken'
- Panelgesprek: Zijn we als Vlaams jeugdwerk op de goeie weg in het zichtbaar maken van onze impact?
- Workshop: Hoe zet je je impact zichtbaar maken in bij lobbywerk op lokaal niveau?
- Workshop: Impactgericht handelen met jongeren
- Casestudy: Impactgericht aan de slag binnen de jeugddienst van Stad Antwerpen
- Workshop: Tools om je impact in kaart te brengen binnen je organisatie
- Beleving: Wandeling J-100 Beleving: Op welke manier zet SPRK hun impact in de verf?
- Lezing: Op welke manieren kan je doeltreffend communiceren over impact?
- 15u15: plenaire afsluiter waarbij we onze jeugdwerkeffect-panelen ten toon stellen en overhandigen.
- 15u30: netwerkreceptie met een drankje en een hapje.
- 16u30: einde
Doorheen de dag kan je jouw jeugdwerkeffect laten live tekenen door illustratoren. Voor meer info over de workshops kan je altijd terecht op de pagina van de inspiratiedag via de knop hieronder.